تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : ۱۶۹۴
تعداد نظر۲
جالب است ۰
گروه طالبان برگزار مراسم عاشورا را در صحن زیارت سخی مزار شریف و گشت‌های خیابانی ممنوع کرد.
ممنوعیت برگزار مراسم عاشورا در روضه مزارشریف
صدای افغانستان، مزارشریف: گروه طالبان برگزار مراسم عاشورا را در صحن زیارت سخی مزار شریف و گشت‌های خیابانی ممنوع کرد.
منابع محلی امروز یک‌شنبه ۱۶/مرداد به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند، گروه طالبان عزاداران محرم را نگذاشته‌اند تا مراسم عاشورا را در صحن زیارت سخی در مزارشریف برگزار کنند.
منابع‌ گفته‌اند،
طالبان برای عزاداران روز عاشورا هشدار داده‌اند که تنها می‌توانند در داخل تکیه خانه‌ها این مراسم را برگزار کنند و از گشت و گذار در خیابان‌ها جداً خود داری کنند.
منابع تصریح کرده‌اند، گروه طالبان تامین امنیت برگزار کنند‌گان مراسم عاشورا را به عهده نگرفته و از آن‌ها  خواسته‌اند که خودشان در تامین امنیت‌شان تلاش کنند.
روز جمعه و شنبه دو حمله در شهر کابل، عزاداران محرم را هدف گرفت که در آن شماری زیادی کشته و زخمی شدند و مسوولیت این حملات را گروه تروریستی داعش به عهده گرفت.
گفتنی‌ست، این‌گروه روز تعطیلی عاشورا را نیز از تقویم‌ سال ۱۳۴۴ حذف کرده‌اند.
https://panjshirnews.com/vdcb.9b8urhb0aiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مطهر کنندگان طالب کلاهشان بالاتر
اگربگذاریدطالب تسلط خودش رادرافغانستان تثبیت کندبه این زودیهانمیشودآنهاراازحکومت برمردم خلع کردجبهه مقاومت وبقیه مخالفان طالب بایدهرکاری میتوانندالان انجام دهندکه فردادیراست طالب حرفهایی فریبنده میزندوازتمام وعده های خوددرآینده عقب نشینی میکندتازه وعده مناسبی هم که به دردمردم مظلوم افغان بخوردنداده تاطالب ریشه خودرادرافغانستان محکم نکرده برای سقوط آنها بشتابید که فردادیراست مردم ازجبهه مخالف طالب حمایت میکنند
آخرین عناوین