تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب : ۱۷۲۴
تعداد نظر۱
جالب است ۱
غوغای مقاومت‌گران در سراسر افغانستان

نگرانی طالبان از گسترش جغرافیای جنگی جبهه مقاومت در تخار

حملات پی در پی نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان در شهرستان های ورسج و فرخار استان تخار، مقامات محلی طالبان را به شدت نگران کرده است.
نگرانی طالبان از گسترش جغرافیای جنگی جبهه مقاومت در تخار
صدای افغانستان، تخار: حملات پی در پی نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان در شهرستان های ورسج و فرخار استان تخار، مقامات محلی طالبان را به شدت نگران کرده است.
در هفته‌های اخیر چندین حمله از سوی نیروهای چریکی جبهه مقاومت ملی، بالای نیروهای طالبان راه اندازی شده، که تلفات سنگین به نیروهای این گروه وارد گردیده است.
در تازه ترین مورد شب سه‌شنبه 17 اسد/ مرداد، نیروهای جبهه مقاومت ملی، بالای یک‌پایگاه طالبان در چمن خسده و ساختمان فرماندهی پولیس و ولسوالی فرخار حمله راکتی انجام داند، که منجر به زخمی شدن 7 نیروی طالبان گردید. این حمله مقامات محلی طالبان در تخار را واداشته تا با شهرستان فرخار بروند و نیروهای شان علیه جبهه مقاومت بیشتر متحد سازند.
منابع محلی به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند که فرمانده پولیس طالبان برای استان
تخار، به روز چهارشنبه 19 اسد/ مرداد به شهرستان فرخار رفته به نیروهای این گروه دستورات جدید را برای جلوگیری از بیشتر شدن قلمرو نیروهای جبهه مقاومت در فرخار داده است.
منابع می‌افزایند، روز گذشته همزمان با ورود فرمانده پولیس طالبان به شهرستان فرخار، نیروهای این گروه دست‌کم 9 باشنده این شهرستان را بازداشت و به زندان انداختند. باشندگان محل می‌گویند که طالبان ایست‎‌های بازرسی در بخش های مختلف شهرستان فرخار ایجاد کرده و تمامی رفت و برگشت‌ها را زیر نظر دارند.
یک منبع از شهرستان ورسج به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گوید حبیب الله شاکر، فرمانده امنیه طالبان در تخار امروز پنج‌شنبه 20 اسد/ مرداد به شهرستان ورسج رفته تا نیروهای این گروه را تشویق و ترغیب کند. به گفته منابع، فرمانده گروه طالبان از پاسگاه ها و پایگاه نیروهای این گروه در شهرستان ورسج دیدار کرده و آنان را دستور داده است تا جلو گسترش فعالیت نیروهای جبهه مقاومت ملی را در این شهرستان بگیرند.
در یک‌ماه اخیر دست‌کم 10 حمله چریکی از سوی نیروهای جبهه مقاومت بالای نیروهای طالبان راه اندازی شده، که تلفات سنگین‌ای به این گروه وارد شده است.
https://panjshirnews.com/vdcf.0dyiw6dejgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تخار پنجشیر دوم میشود
آخرین عناوین