تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : ۱۷۲۸
جالب است ۰
طالبان دو جوان را در استان غور به جرم شنیدن موسیقی و یک جوان دیگر را در استان بلخ، به دلیل برقه نداشتن مادر پیر‌اش، شلاق زدند.
طالبان سه جوان را در غور و بلخ شلاق زدند
صدای افغانستان، کابل: طالبان دو جوان را در استان غور به جرم شنیدن موسیقی و یک جوان دیگر را در استان بلخ، به دلیل برقه نداشتن مادر پیر‌اش، شلاق زدند.
منابع محلی امروز جمعه 21 اسد/ مرداد به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند رو گذشته گروه طالبان دو جوان را در شهر فیروزکوه مرکز استان
غور، به جرم شنیدن موسیقی شلاق زده اند. به گفته منابع، نیروهای طالبان در یک‌ایست بازرسی، موتر حامل یک‌خانواده را توقف میدهند و دو جوان را از موتر پیاده کرده به در مقابل چشمان زنان و کودکان شلاق می‌زنند. این رودیداد پس از ظهر دیروز در مرکز استان غور رخ داده است.
در یک مورد دیگر، گروه طالبان یک جوان را در بلخ به دلیل اینکه مادر کلان‌اش برقه نپوشیده بود، شلاق زده اند. این جوان رامین مظهر نام دارد، در صفحه فیسبوک خود نوشته است که با مادر، خواهر و همسرم به کودبرق در شهر مزار شریف رفتیم، نیروهای طالبان، موتر حامل ما را توقف داده، مرا شلاق زدند. او افزوده که«تنها مادر
موسفیدم پوزبند نداشت، ولی او هم با چادر، روی خود را بسته بود. طالبان دروازه کود برق، مرا از موتر پایین کردند و به اتهام بی حجابی مادر موسفیدم شلاق زدند.»
نیروهای امر به معروف و نهی از منکر گروه طالبان در استان‌های شمال کشور اعلام کرده اند؛ در صورتیکه زنان را بدون حجاب بی‌بیند، مردان آنان را شلاق می‌زنند. پیش از این هم شماری از مردان را در استان‌های تخار، کندز و بغلان به همین بابت شلاق زده اند.
در مورادی هم گزارش شده که نیروهای طالبان، زنان بدون محرم را نیز در میان بازار شلاق زده اند.
https://panjshirnews.com/vdcj.8evfuqeaosfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین