تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۲۰۰۳
جالب است ۰
(یونسیف) یا سازمان حمایت از کودکان ملل متحد در استان‌های جنوب شرق کشور، به عوض حمایت و تجهیز مکاتب، به مدارس دینی توجه بیشتر دارد.
هشدار طالبان به یونسف؛ عوض مکاتب به مدارس دینی کمک کنید!
 صدای افغانستان،کابل: (یونسیف) یا سازمان حمایت از کودکان ملل متحد در استان‌های جنوب شرق کشور، به عوض حمایت و تجهیز مکاتب، به مدارس دینی توجه بیشتر دارد.
منابع مردمی امروز شنبه، 27 سنبله/ شهریور، به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند سازمان حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف تحت فشار گروه طالبان کمک وحمایت خود برای مکاتب را، به مدارس در استان‌های پکتیا و پکتیکا، تخصیص داده است.
منبع می افزاید طالبان برای موسسات و نهادهای کمک دهنده هشدار داده اند که برای مدارسی دینی کمک های یشتری را انجام دهند و در غیر این صورت اجازه فعالیت را برای انها نخواهند داد.
یک تن از باشنده گان پکتیا به اسم احمد نور به صدای افغانستان می‌گوید در گذشته این سازمان برای مکاتب کمک های زیادی را انجام میداد از صنوف درسی شروع تا کمک های غذای و البسه برای شاگردان در مناطق مختلف کشور
و اما فعلا به اثر تهدید گروه طالبان کمک های این موسسات در استان‌های دیگر متوقف شده است.
باشنده گان پکتیا و پکتیکا همچنین می‌گویند هم اکنون کمک های یونسیف بیشتر به مدارس دینی افزایش یافته و طالبان نیز نقش بیشتری را در تصمیم گیری‌های نهادهای خارجی در این استان‌ها دارند.
یک منبع محلی به صدای افغانستان گفته است سازمان‌های امداد رسان باید به مشکلات مکاتب و دانش اموزان در مناطق دور دست رسیدگی کنند چون گروه طالبان پس از به قدرت رسیدن  بالای مکاتب توجهی ندارند.
در همین حال یک نفر به اسم احمد بلال از باشندگان پکتیکا به صدای افغانستان گفته است در گذشته یونسیف در مناطق ما برای مکاتب کمک می‌کردند برای شاگران قرطاسیه، کتاب، آب پاک و مواد غذای کمک می‌کردند اما حالا از این کمک‌ها خبری نیست.
بلال از سازمان حمایت از کودکان انتقاد کرده و می‌گوید در حال حاضر کودکان به دلیل مشکلات اقتصادی و گسترش فقر در جامعه نمی‌توانند وسایل مورد ضرورت خود که کتابچه کتاب و قلم می‌شود تهیه کنند.
وی گفته است؛ می‌داند که این سازمان زیر فشار گروه طالبان قرار دارد ولی جامعه جهانی باید فشار لازم را بالای طالبان بیاورد تا به خواسته های شهروندان کشور توجه کنند و همچنان دست نهاد های کمک کنند جهانی را باز بگزارند تا برای مردم خدمت رسانی کنند.
  https://panjshirnews.com/vdcg.z9xrak9zwpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین