تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۲۰۰۹
جالب است ۰
گروه طالبان، صدها نیروی تازه نفس با تانک های زرهی و سلاح‌های سنگین به شهرستان ورسج استان تخار فرستادند.
طالبان به شهرستان ورسج نیرو فرستادند
صدای افغانستان، تخار: گروه طالبان، صدها نیروی تازه نفس با تانک های زرهی و سلاح‌های سنگین به شهرستان ورسج استان تخار فرستادند.
منابع محلی امروز دوشنبه، 28 سنبله/ شهریور به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند که گروه طالبان روز گذشته حدود دوصد نیرو را به شهرستان ورسج فرستادند. باشندگان شهرستان ورسج می‌گویند که نیروهای طالبان در شماری از روستاهای این شهرستان، با ده‌ها تانک مستقر شده اند و تا کنون مشخص نیست که طالبان با ارسال نیروهای جدید در پی اجرای چه برنامه‌ای هستند.
شهرستان ورسج از جغرافیایی جبهه مقاومت ملی به شمار می رود که در
روز های اخیر گواه حملات پی در پی نیروهای جبهه مقاومت علیه طالبان بوده است.
یک منبع دیگر به خبرگزاری صدای افغانستان گفت که یک فرمانده محلی شهرستان کران و منجان استان بدخشان، با شماری از نیروهای خود به مناطق کوهستانی شهرستان ورسج آمده و این موضوع باعث نگرانی شدید گروه طالبان، شده است.
از سوی دیگر شب گذشته نیروهای چریکی جبهه مقاومت ملی در چمن خسده شهرستان فرخار، بالای یک پایگاه گروه طالبان، حمله کرده اند. منابع محلی می‌گویند حمله راکتی نیروهای جبهه مقاومت، حدود نیم ساعت دوام کرد و تا کنون از تلفات این حمله گزارش نشده است.
طالبان در روزهای اخیر حملات گسترده را علیه نیروهای جبهه مقاومت در پنجشیر و شماری از مناطق تحت کنترول جبهه مقاومت آغاز کرده اند که با شکست سنگین‌ای در پنجشیر رو برو شده و اقدام به بازداشت، شکنجه و زندانی کردن مردم ملکی، کرده اند.
https://panjshirnews.com/vdcc.xqia2bqxola82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین