تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب : ۲۰۱۲
جالب است ۰
گزارش‌گر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای افغانستان یاد آور شده که طالبان باید مسئولیت رفتارهای نیروهای شان را علیه اسراء در پنجشیر بپذیرند.
ریچارد بنت: تحقیقات جنایات جنگی طالبان در پنجشیر با معیار بین المللی انجام شود!
صدای افغانستان، کابل:  گزارش‌گر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای افغانستان یاد آور شده که طالبان باید مسئولیت رفتارهای نیروهای شان را علیه اسراء در پنجشیر بپذیرند.
ریچارد بنت، گزارش ویژه حقوق بشر سازمان ملل، امروز دوشنبه، 28 سنبله/ شهریور، در واکنش به وعده «تحقیقات جدی» از سوی وزارت دفاع گروه طالبان در مورد ویدیوهای کشتار اسیران در پنجشیر در بیانه خود گفته است: «تحقیقات و هر
نوع بازخواست باید واقعی و بنا به معیارهای بین‌الملی انجام شود.»
پیش از این نیز، صبغت احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان، از نهادهای بین المللی درخواست کرده است که به توییت و فیسبوک اکتفا نکنند و برای بررسی جنایت جنگی نیروهای طالبان در پنجشیر تیم‌های حقیقت یاب بفرستند.
وزارت دفاع  گروه طالبان نیز روز گذشته در بیانیه‌ای گفت: «بعد از بررسی‌ها و تحقیقات اگر ثابت شد، این ویدیوها تازه است و مربوط ولایت پنجشیر، آنها که اسیران را به تیر بسته اند، حتما دستگیر کرده و به پنجه قانون خواهیم سپرد.»
گفتنی‌است که  از زمان تسلط گروه طالبان برکشور چندین بار این گروه مرتکب  تیرباران اسرا جنگی، نیروهای نظامی حکومت پیشین و مردم ملکی شدند، اما هیچ‌گاه این گروه مسوولیت نیروهای خود را نپذیرفته و کسی هم برای پاسخگو نبوده است.
 
https://panjshirnews.com/vdcg.q9xrak9zxpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین