تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۲۰۱۸
جالب است ۰
نیروهای گروه طالبان، دست‌کم ۳۰ جوان را از شهرستان دره استان پنجشیر بازداشت و با خود به جای نامعلومی منتقل کردند.
بازداشت ۳۰ جوان توسط طالبان در پنجشیر
صدای افغانستان کابل: نیروهای گروه طالبان، دست‌کم ۳۰ جوان را از شهرستان دره استان پنجشیر بازداشت و با خود به جای نامعلومی منتقل کردند.
منابع محلی امروز سه‌شنبه، ۲۹ سنبله/ شهریور، به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند پس از نبردهای اخیر در منطقه عبدالله‌خیل از مربوطات شهرستان دره، گروه طالبان ۳۰ جوان را از روستاهای آرغچ، خواجه، رضاخیل و محمد بیک خیل این منطقه دستگیر کرده و با خود بردند. تا کنون مشخص نشده این جوانان در کدام زندان این گروه به سر می برند.
منبع می افزاید روز گذشته، ۲۸ سنبله/ شهریور، نیروهای گروه طالبان، تلاشی گسترده‌ای خانه‌به‌خانه را در منطقه عبدالله‌خیل شهرستان دره، راه اندازی کرده و این شمار جوانان را بازداشت وبا خود بردند.
مردم محل می‌گویند طالبان در برابر آنان از خشونت و ضرب شتم کار گرفته اند که شماری از زنان، مردان ریش سفید و اطفال از سوی این گروه به شدت لت و کوب شده اند.
غفور خان، نام مستعار یک باشنده دره عبدالله‌خیل، در گفتگوی با خبرگزاری صدای افغانستان، می‌گوید؛ طالبان پس از تلفات گسترده
در این منطقه بالای مردم فشار زیاد آورده اند به گفته وی طالبان،  نیروهای جدید به منطقه اعزام کرده اند که در حالی پایگاه سازی و آزار و اذیت مردم هستند.
روز گذشته نیز گروه طالبان ۸ خانواده را از همین منطقه، به اتهام همکاری و همدستی با جبهه مقاومت ملی افغانستان، کوچ اجباری دادند و تمامی اموال شان را مصادره کردند.
یک تن از جوانان منطقه عبدالله‌خیل به نام احمد شکیب در مصاحبه با خبرگزاری صدای افغانستان می‌گوید پس ازجنگ های اخیر در منطقه عبدالله‌خیل طالبان نیروهای تازه نفس را از استان‌های هلمند و میدان وردک، به شهرستان دره، آورده اند.
شکیب می‌گوید "من با دوست‌ام از روستای مان میخواستیم به بازار منطقه مان بروم که طالبان، توقف دادند و ما را به بیگاری، گرفتند تا به تجهیزات آنان را برداریم و به کوه‌ها برسانیم و خانه نظامیان سابق را به آنان نشان دهیم." او افزود که آنان در آغاز به این خواست طالبان،  تمکین نکردند اما از سوی نیروهای این گروه به شدت لت و کوب شدند و مجبور گردیدند تا به دستور طالبان، رفتار کنند.
این باشنده محل افزود که طالبان در جستجوی خانواده‌های، شهدای اخیر جبهه مقاومت در دره عبدالله‌خیل شهرستان دره، هستند.
در یک ماه اخیر صدها خانواده از ظلم، ستم و جبر طالبان از چندین شهرستان پنجشیر کوچ کرده، به کابل و دیگر استان‌های همجوار به پنجشیر، مستقر شده اند که در وضعیت ناگواری به سر می برند.
https://panjshirnews.com/vdcc.sqia2bqx4la82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین