تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب : ۲۰۲۰
جالب است ۰
منابع محلی از استان سمنگان می‌گویند که نیروهای گروه طالبان، یک نظامی پیشین را در شهرستان خرم سارباغ، تیر باران کردند و اجازه دفن جسد او را نداده اند.
طالبان یک نظامی پیشین را در سمنگان، تیر باران کردند
صدای افغانستان، سمنگان: منابع محلی از استان سمنگان می‌گویند که نیروهای گروه طالبان، یک نظامی پیشین را در شهرستان خرم سارباغ، تیر باران کردند و اجازه دفن جسد او را نداده اند.
منابع محلی امروز سه‌شنبه، 29 سنبله/ شهریور به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند که نیروهای طالبان، دو روز پیش یک نظامی پیشین به نام اسلام الدین را در شهرستان خُرم و سارباغ، استان سمنگان، تیر باران کرده اند که تا کنون جسد
او در میدان باقی مانده و این گروه به خانواده او نیز اجازه دفن جسد را نداده اند.
به گفته منابع این نظامی پیشین پس از سقوط نظام به ایران مهاجرت کرده بود اما در پی اعلام عفو عمومی طالبان، دوباره به خانه‌اش برگشت و مصروف زندگی عادی و کشاورزی، در کنار خانواده‌اش بود.
یک منبع دیگر می‌گوید که یک پسر کاکای این نظامی پیشین نیز همزمان با او از سوی طالبان بازداشت شده بودند و تا کنون از سرنوشت او خبری نیست.
نیروهای طالبان بدون اعتنا به فرمان رهبر شان در یک سال اخیر صدها نیروهای پیشین امنیتی را بازداشت، شکنجه و تیر باران کرده اند و تا کنون از سرنوشتی بسیاری از این بازداشت شدگان، خانواده های شان خبر و اطلاعی ندارند.
https://panjshirnews.com/vdcf.0d0iw6dxxgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین