تاریخ انتشار :شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب : ۲۰۲۸
تعداد نظر۱
جالب است ۱
منابع محلی می‌گویند که عبدالحمید مجاهد، آمر کشف فرقه طالبان در بدخشان، با تمامی نیروهای تحت امر خود به جبهه مقاومت‌ملی افغانستان، پیوسته است.
150 نیروی طالبان در بدخشان به جبهه مقاومت‌ملی پیوستند
صدای افغانستان، بدخشان: منابع محلی می‌گویند که عبدالحمید مجاهد، آمر کشف فرقه طالبان در بدخشان، با تمامی نیروهای تحت امر خود به جبهه مقاومت‌ملی افغانستان، پیوسته است.
منابع محلی امروز شنبه، 2 میزان/ مهر، به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند که عبدالحمید مجاهد، آمر کشف فرقه طالبان در بدخشان، با 150 نیروی تحت فرمان خود به جبهه مقاومت ملی در شهرستان یفتل استان بدخشان، پیوسته است.
به گفته منابع این فرمانده طالبان، به دلیل
اختلافات درونی طالبان در بدخشان، از این گروه جدا شده و پرچم جبهه مقاومت را بر افراشته است. اکنون این فرمانده با نیروهایش در شهرستان یفتل، علیه طالبان می‌جنگند.
به گفته منابع محلی این فرمانده با ده‌ها جنگ افزار سبک و سنیگن و تجهیزات نظامی با نیروهای جبهه مقاومت یکجا شده است. عبدالحمید مجاهد از فرماندهان نامدار طالبان بود که در سقوط شهرستان یفتل و بخش های از شهر فیض آباد مرکز بدخشان به دست طالبان، نقش برجسته داشت.
در چند روز اخیر در چندین شهرستان استان بدخشان، نبرد های شدید میان نیروهای جبهه مقاومت و طالبان، دوام دارد. منابع می‌گویند که صدها تن به حمایت از جبهه مقاومت، در استان بدخشان سلاح برداشته و علیه این گروه نبرد را آغاز کرده است.
 
https://panjshirnews.com/vdcd.x0x2yt0zja26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کلگی بپیوندید
آخرین عناوین