تاریخ انتشار :يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب : ۲۱۴۷
جالب است ۰
شهروندان هرات از بالا رفتن سطح جرایم جنایی مانند ترورهای هدفمند نظامین پیشین، فعالان حقوق بشر و دزدی ‌های مسلحانه در این ولایت ابراز نگرانی کردند.
طالبان به مردم هرات: شب‌ها نخوابید و از محله تان پاسبانی کنید!
صدای افغانستان، هرات: شهروندان هرات از بالا رفتن سطح جرایم جنایی مانند ترورهای هدفمند نظامین پیشین، فعالان حقوق بشر و دزدی‌های مسلحانه در این ولایت ابراز نگرانی کردند.
براساس گزارش‌های منابع معتبر، امروز یک‌شنبه، ۵ قوس/ آذر، به خبرگزاری صدای افغانستان گفتند که با تسلط گروه طالبان سطح جرایم جنایی در ولایت هرات افزایش یافته است.
به گفته‌ای این منابع، نیروهای نظامی پیشین، فعالان حقوق بشر و حقوق زن به صورت هدفمند ترور می‌شوند و هم‌چنان دزدی‌های
مسلحانه نیز نگرانی های شهروندان هرات را بیشتر ساخته‌است.
یک باشنده استان هرات به خبرگزاری صدای افغانستان گفت: «وضعیت بی‌بند باری در شهر هرات حاکم شده، یک سرباز بی‌سواد طالب هم قاضی است و هم سارنوال هر آنچه که از دست‌اش بیایید انجام می‌دهد.»
به گفته این باشنده هرات، افزایش روز افزون جرایم جنایی در این استان کنترول را از دست طالبان خارج کرده و این گروه از مردم خواسته‌اند که در تامین امنیت جان و خانه‌های شان به نوبت چوکی داری کنند.
شهروندان هرات مدعی هستند که وقوع بیشتر جرایم جنایی در ساحات مسکونی افراد طالبان رخ می‌دهد و این گروه از تامین امنیت خود عاجز آمده و از باشندگان و شهروندان ملکی خواسته‌اند تا با نگهبانی از طرف شب امنیت خانه و جان آن‌ها را تامین کنند
https://panjshirnews.com/vdcf.jd0iw6dyegiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین