تاریخ انتشار :يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب : ۲۱۴۹
جالب است ۰
براساس گزارش منابع معتبر طالبان 144 کارمند زن را که در رادیو تلویزیون ملی در کابل و استان های کشور کار می‌کردند، منفک کردند.
طالبان 144 زن را از رادیو تلویزون ملی برکنار کردند
صدای افغانستان، کابل:  براساس گزارش منابع معتبر طالبان 144 کارمند زن را که در رادیو تلویزیون ملی در کابل و استان های کشور کار می‌کردند، منفک کردند.
منابع محلی امروز یک‌شنبه، ۶ قوس/ آذر، به خبرگزاری صدای افغانستان گفتند که طی چند روز گذشته طالبان ۱۴۴ کارمند زن را از اداره رادیو تلویزیون ملی افغانستان که تحتر کنترول این گروه است، برکنار و به جای آن‌ها افراد خود را گماریدند.
به گفته‌ای منابع، ۱۴۶ زن از نظام گذشته در اداره های رادیو تلویزیون
ملی کشور کار می‌کردند که اکنون به شکل دسته جمعی از کار اخراج شده اند.
این منابع می‌افزایند که در اداره رادیو تلویزیون ملی تنها ۲ کارمند زن باقی مانده‌که از خانه وظایف‌شان را انجام می‌دهند و حق آمدن به اداره را ندارند.
گفته می‌شود، طالبان با حذف زنان از ادارات دولتی به‌جای آن‌ها افراد خود که فقط مدرسه خواندند و سواد کم و اندک خواندن و نوشتن را  بلد اند،مقرر کرده اند.
با این حال کارشناسان می‌گویند، با تسلط گروه طالبان بر کشور افراد متخصص و مجرب از ادارات حکومتی حذف شدند و به جای آن‌ها اشخاص کم‌سواد و بی تجربه گماشته شدند. به باور آنان این کار طالبان سبب شده‌است تا سیستم ادارات دولتی در افغانستان کند شود و کارآمدی‌اش را از دست بدهد.
https://panjshirnews.com/vdch.knit23nzwftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین