تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۲۱۵۲
جالب است ۰
نگرانی‌ها از گسترش تروریسم در افغانستان؛ 

روسای جمهور تاجیکستان و فرانسه در مورد افغانستان گفتگو کردند

امام علی رحمان ریس جمهور تاجیکستان با امانویل مکرون، ریس جمهور فرانسه در مورد تحولات افغانستان و تاثیرات آن برمنطقه گفتگو کردند، هنچنان گزارش شده که نمایندگان اوزبیکستان و عربستان نیز در مورد افغانستان صحبت کرده و به حل مسالمت آمیز بحران تاکید کرده اند.
روسای جمهور تاجیکستان و فرانسه در مورد افغانستان گفتگو کردند
صدای افغانستان، کابل: امام علی رحمان ریس جمهور تاجیکستان با امانویل مکرون، ریس جمهور فرانسه در مورد تحولات افغانستان و تاثیرات آن برمنطقه گفتگو کردند، هنچنان گزارش شده که نمایندگان اوزبیکستان و عربستان نیز در مورد افغانستان صحبت کرده و به حل مسالمت آمیز بحران تاکید کرده اند.
به گزارش اسپوتنیک، روسای جمهور فرانسه و تاجیکستان، به روز شنبه، 6 قوس/آذر، در مورد وضعیت افغانستان و تحولات بعدی آن بحث کرده اند. در این نشست در مورد وضعیت نظامی، سیاسی و اقتصادی آینده افغانستان نیز صحبت شده است.
به گزارش اسپوتنیک، روسای جمهور دو کشور بر ضرورت
ایجاد رویکرد های مشترک به منظور هدایت افغانستان به مسیر صلح و ثبات به حیث یک  پیش شرط مهم برای تضمین امنیت منطقه تاکید کرده اند. 
این گفتگوی تیلفونی بنا به درخواست فرانسه صورت گرفته و دو طرف به مقابله مشترک با تهدیدات و چالش های منطقه ای از جمله مواد مخدر، تروریسم، افراط گرایی نیز تاکید نمودند.
اسپوتنیک همچنان گزارش کرده که عصمت الله ایرگاشف نماینده ویژه ریس جمهور اوزبیکستان در امور افغانستان با عبدالله بن خالد آل سعود الکبیر ریاض، دیدار کرده و در مورد افغانستان گفتگو کرده اند. زیر ساخت های اقتصادی- اجتماعی افغانستان، مشارکت گسترده این کشور در پروسه های همگرایی منطقه و تسریع کمک های بشر دوستانه به مردم افغانستان از موارد مهم این دیدار بوده است. 
همچنان طرفین در مورد حل مسالمت آمیز بحران افغانستان از طریق گفتگو تاکید کرده اند.  
https://panjshirnews.com/vdcb.sb5urhb85iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین