تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب : ۲۱۵۴
جالب است ۰
با شروع  زمستان و سردی هوا در استان پنجشیر گروه طالبان  دست به قطع گسترده جنگلات زده اند تا به نیروهای شان در کوه های پنجشیر مواد سوختی تهیه کنند. 
طالبان به تخریب گسترده جنگلات آغاز کرده اند
صدای افغانستان، پنجشیر: با شروع  زمستان و سردی هوا در استان پنجشیر گروه طالبان  دست به قطع گسترده جنگلات زده اند تا به نیروهای شان در کوه های پنجشیر مواد سوختی تهیه کنند. 
منابع محلی امروز دوشنبه، 7 قوس/ آذر، به خبر گزاری صدای افغانستان می‌گوید نیروهای طالبان جنگلات را در شهرستان رخه و شماری از مناطق دیگر در پنجشیر به گونه گسترده قطع کرده اند تا چوب زمستانی برای افراد شان فراهم سازند.
یکی ازباشنده گان شهرستان دره به اسم احمد ویس نیز در گفتگوی با خبرگزاری صدای افغانستان می‌گوید گروه طالبان پیش از شروع فصل سرما در این شهرستان  به ویژه در روستاهای کنسار، خواجه و ده پیتو و منطقه کرامان؛ قطع جنگلات را آغاز کرده بودند، اما اکنون این
روند تشدید شده است.
به گفته احمد ویس طالبان شماری از مکاتب و خانه‌های که  متعلق به خانواده‌های نیروهای جبهه مقاومت بودند را ویران کرده و از چوپ‌ آن نیز برای زمستان خود استفاده می‌نمایند.
احمد ویس می‌گوید قطع جنگلات از طرف طالبان ادامه دارد و تلاش بزرگان محلی برای توقف این روند بی نتیجه بوده است.
به گفته این باشنده محل، بزرگان قومی به نزد مقامات طالبان در مرکز این استان رفته و از والی و دیگر مقامات خواسته اند که روند تخریب جنگلات از سوی نیروهای طالبان پایان داده شود، اما این خواست و اعتراض مردم شنیده نشده است. 
فرید نیکپور متخصص محیط زیست می‌گوید قطع جنگلات از سوی طالبان میتواند به آلودگی هوا و تخریب محیط زیست و افزایش سیلاب ها کمک کند که این کار خطر جدی به مردم محل و منطقه به شمار می رود. 
به گفته نیکپور درختان اهمیت به سزای در زندگی انسان ها دارند و طالبان به عنوان یک گروه حاکم باید خود شان را مکلفت به رعایت این موارد بدانند. 

 
https://panjshirnews.com/vdcd.k0x2yt0foa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین