تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : ۲۱۶۱
جالب است ۰
محمد ندا ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی گروه طالبان، در جمع از دانشجویان و استادان دانشگاه هرات گفته است که به نیروهای گروه طالبان به تعداد سال‌های جنگ و ماین گذاری‌های شان امتیاز داده شود.
سرپرست وزارت تحصیلات طالبان: به عاملان ماین گذاری بیشترین امتیاز داده شود
صدای افغانستان، هرات: محمد ندا ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی گروه طالبان، در جمع از دانشجویان و استادان دانشگاه هرات گفته است که به نیروهای گروه طالبان به تعداد سال‌های جنگ و ماین گذاری‌های شان امتیاز داده شود.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی گروه طالبان، به روزیک‌شنبه 13 قوس/ آذر، به هرات سفر کرد و در جمع از استادان و دانشجویان در دانشگاه هرات گفت که امتحان گرفتن از نیروهای طالبان، اهانت برای آنان است و باید برای نیروهای طالبان به اندازه سال‌های که جنگ کرده اند، امتیاز داده شود.
محمد ندا ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان افزود: "کسانیکه در 20 سال گذشته بیشترین ماین گذاری ها را کرده اند، باید بیشتر امتیازات را به دست آورند."
او همچنان افزود که کسی
حق ندارد از عالمان دینی امتحان بگیرد و اسناد آنان به درسی بررسی خواهد شد.
از آنجای که ماین گذاری و انفجارات از عمده ترین عملکرد طالبان درجنگ علیه دولت سابق به حساب می رفت، این مقام طالبان از آنان ستوده و آنان را شایسته امتیازات دانسته است.
چند روز پیشتر به مناسبت روز جهانی معلولیت؛ سازمان ملل اعلام کرد که 15 درصد مردم افغانستان در معلوملیت زندگی می‌کنند.
عبدالوهاب عاصم، شهروند افغانستان به این باور است که طالبان با بیشترین انفجارات در سالهای گذشته، دلیل معلولیت مردم افغانستان هستند.
پیشتر مقامات دیگر طالبان نیز قطعه انتحاری این گروه را از نیروهای قابل افتخار شان دانسته بودند.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان همچنان افزود که به حزب التحریر، جمعیت اصلاح، دموکرات‌ها و خارجی ها در دانشگاه های جای نیست.
چند روز پیشتر این مقام طالبان، فرستادن دختران را به مکتب، فرهنگ خارجی و مکاتب را مکان عیاشی خوانده بود.
 
https://panjshirnews.com/vdcb.0b5urhb88iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین