تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۲۳۵۶
جالب است ۰
براساس گفته‌های منابع محلی، یک عضو گروه طالبان در روستای چمالورده شهرستان رخه به گونه مرموز هدف گلوله قرار گرفته و به هلاکت رسیده است.
قتل مرموز یک نیروی طالبان در پنجشیر
صدای افغانستان، پنجشیر: براساس گفته‌های منابع محلی، یک عضو گروه طالبان در روستای چمالورده شهرستان رخه به گونه مرموز هدف گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده است.
منابع معتبر امروز پنج‌شنبه، 6 دلو/ بهمن، به خبرگزاری صدای افغانستان گفتند، شب گذشته یک عضو گروه طالبان هنگام نگهبانی در یکی از پاسگاه‌های این گروه در روستای چمالورده هدف گلوله قرار گرفته و به هلاکت رسیده است. به قول این منابع تا کنون مشخص نشده که این عضو طالبان از سوی همقطارانش به کشته شده است و یا فرد دیگر.
پس از کشته شدن این عضو طالبان،
صبح امروز افراد نظامی این گروه مستقر در روستای چمالورده،  دست به بازرسی خانه‌ها و آزار و اذیت مردم محل زدند.
به گفته منابع، طالبان شماری از باشندگان این روستا به شمول اطفال و موسفیدان را بازداشت کرده‌اند. هم‌چنان یک باشنده رخه در صحبت با خبرگزاری صدای افغانستان گفت، طالبان با شکنجه و اذیت، مردم را مجبور به ترک خانه و روستای شان می‌کنند، تا نیروهای خود را در خانه‌های آن‌ها جابه‌جا کنند.
این در حالی‌است که طالبان در بیش از یک‌سال تسلط‌ شان ده‌ها خانواده را در استان پنجشیر مجبور به کوچ اجباری کردند و هم‌چنان در تازه‌ترین مورد، افراد این گروه در شهرستان‌های عنابه، دره، آبشار، حصه اول و مرکز در خانه‌های شخصی باشندگان محل را غصب کرده و افراد خود را جابه‌جا کردند.
 
 
 
https://panjshirnews.com/vdch.mnit23nx-ftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین