تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۲۵۵۳
جالب است ۰
طبق یافته‌های خبرگزاری صدای افغانستان، طالبان در دو روز گذشته ۳ تن از نظامیان پیشین کشور را بازداشت و به جای نامعلوم انتقال داده‌اند.
نظامیان پیشین که به دست طالبان اسیر شده‌اند.
نظامیان پیشین که به دست طالبان اسیر شده‌اند.
صدای افغانستان، کابل: طبق یافته‌های خبرگزاری صدای افغانستان، طالبان در دو روز گذشته ۳ تن از نظامیان پیشین کشور را بازداشت و به جای نامعلوم انتقال داده‌اند.
 
استخبارات گروه طالبان امروز سه‌شنبه، ۲۳ حوت /اسفند، رومل پنجشیری عضو نیروهای امنیتی پیشین را از خانه‌اش بازداشت و به جای نامعلوم برده‌اند.
به گفته‌ای منابع، رومل از روستای فروبل مرکز استان پنجشیر است و در نظام پیشین عضو کمندو‌های وزارت ارتش بود.
همزمان منابع از بازداشت یک افسر نظامی پیشین در استان خوست خبر داده‌اند.
در گزارش منابع آمده‌است؛ استخبارات طالبان اسدالله خان، آمر کشف لوای سرحدی در حکومت پیشین را از روستایی داب‌گلی مرکز
استان خوست بازداشت کرده‌اند که از سرنوشت‌اش اطلاعات در دست نیست.
از سوی‌هم یک منبع از بغلان گفته‌است طالبان دو روز قبل ویس‌الدین افسر نیروهای خاص ارتش پیشین را از منطقه قاسان اندراب، بازداشت و به جای‌ نامعلوم انتقال داده‌اند.
سه روز پیش نیز استخبارات این گروه ۳ برادر را که باشندگان اصلی استان پنجشیر بودند به اتهام همکاری با جبهه مقاومت ملی از شهر مزارشریف بازداشت کرده‌اند.
این در حالی‌است که رهبر طالبان در اوایل حاکمیت این‌گروه بر افغانستان، عفو عمومی اعلام کرده و از نیروهای نظامی پیشین خواست تا در افغانستان بمانند؛ اما برخلاف آنچه که رهبر این گروه گفته، افراد طالبان در پی انتقام جویی از نیروهای سابق امنیتی افغانستان بوده اند، و در یک‌سال و نیم گذشته صدها نیروی امنیتی پیشین را بازداشت و به قتل رسانده‌اند.
https://panjshirnews.com/vdcg.n9xrak9nwpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین