تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۲۵۵۶
جالب است ۰
منابع محلی از استان بغلان می‌گویند که طالبان در روستایی تغانک شهرستان پل‌حصار اندراب، قصد بازرسی خانه‌ها مسکونی را داشته‌اند که به واکنش دو نیروی جبهه مقاومت ملی مواجه شده، تلفات سنگین را متحمل شدند.
۸ طالب در هجوم به خانه‌های مردم در اندراب کشته شدند
صدای افغاستان، بغلان: منابع محلی از استان بغلان می‌گویند که طالبان در روستایی تغانک شهرستان پل‌حصار اندراب، قصد بازرسی خانه‌ها مسکونی را داشته‌اند که به واکنش دو نیروی جبهه مقاومت ملی مواجه شده، تلفات سنگین را متحمل شدند.
منابع محلی امروز چهارشنبه، ۲۴ حوت/ اسفند، به خبرگزاری صدای افغانستان گفته‌اند؛ شب گذشته افراد طالبان به روستایی دره تغانک شهرستان پل‌حصار اندراب، هجوم آوردند
و قصد بازرسی خانه‌های مردم محل را داشتند؛ اما به مقاومت مسلحانه دو نیروهای جبهه مقاومت ملی رو برو شده و ۸ تن از نیروهای این گروه به هلاکت رسیدند.
به گفته منابع، دوبرادر به نام‌های عبدالحکیم اندرابی و نورالله اندرابی، از چریک‌های جبهه مقاومت، مانع بازرسی خانه‌های مردم از سوی افراد طالبان شدند که منجر به درگیری شدید شده که در نتیجه ۸ جنگ‌جوی طالب کشته  و ۲ تن دیگر شان زخمی شدند.
منابع افزوده‌اند که این دو چریک مقاومت، پس از چندین ساعت نبرد سخت و نفسگیر در برابر نیروهای طالبان، جان باختند.
پیش از نیز در حملات غافلگیر کننده نیروهای جبهه مقاومت در اندراب‌ها و شهرستان خوست، استان بغلان، بسیاری از نیروهای طالبان کشته و زخمی شده‌اند.
 
 
  https://panjshirnews.com/vdcj.ie8fuqeimsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین