تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب : ۲۷۶۳
جالب است ۰
منابع از غور می‌گویند که در یک درگیری میان گروه طالبان در استان یک طالب کشته و سه تن دیگر آن‌ها زخمی شدند.
درگیری میان گروهی طالبان در غور؛ 4 کشته و زخمی به‌جا گذاشت
صدای افغانستان، غور: منابع از غور می‌گویند که در یک درگیری میان گروه طالبان در استان یک طالب کشته و سه تن دیگر آن‌ها زخمی شدند.
منابع محلی امروز شنبه 30 ثور/اردیبهشت به خبرگزاری صدای افغانستان گفته‌اند که در درگیری روز گذشته میان گروه طالبان، یک تن از اعضای این گروه کشته و 3 تن دیگر آن‌ها زخمی شدند.
به گفته‌ای منابع، این درگیری روز گذشته در منطقه "مرغاب" میان دو طرف از اعضای گروه طالبان رخ داد که ساعت‌ها طول کشید و مسئولین این گروه از مرکز استان غور به مقصد خاموش کردن جنگ به ساحه رفتند.
یک منبع دیگر استان
غور در صحبت با خبرگزاری صدای افغانستان گفته‌است که شماری از نیروهای طالبان که در منطقه "سرتنگی" و "پای حصار" مستقر بودند، پس از اختلافات شدید و درگیری مسلحانه  ساحات مذکور را ترک کرده و به مرکز شهرستان تیوره این استان آمدند.
منابع افزود که این درگیری میان طالبان پشتون و نیروهای مربوط به ملا صابر از فرماندهان تاجیک تبار این گروه صورت گرفته است.
 منطقه "سرتنگی" و "پای حصار" به نام ساحات استراتژیک مقاومت اول یاد می‌شود.
گفتنی‌است، بیشترین درگیری میان گروه طالبان در اثر اختلافات قومی این گروه واقع می‌شود و طالبان غیر پشتون همواره از انحصار گرایی و ظلم فرماندهان پشتون شاکی بودند.
 هم‌چنان طی یک‌سال و 10 ماه سلطه طالبان بر افغاستان، چندین تن از فرمانده اوزبیک و تاجیک‌تبار این‌گروه از وظیفه از صف طالبان خارج شدند و یا زندانی یا هم به شکل مرموز به قتل رسیدند.  
 
https://panjshirnews.com/vdcj.me8fuqeatsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین