تاریخ انتشار :يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب : ۲۷۷۵
جالب است ۰
منابع معتبر گفتند که در یک هفته اخیر دست‌کم 500 تن از نیروهای طالبان در شهرستان بلخاب، صف این گروه را ترک کرده و سلاح‌های شان را تسلیم داده اند.
500 نیروی طالبان در بلخاب صف این گروه را ترک کردند
صدای افغانستان، سرپل: منابع معتبر گفتند که در یک هفته اخیر دست‌کم 500 تن از نیروهای طالبان در شهرستان بلخاب، صف این گروه را ترک کرده و سلاح‌های شان را تسلیم داده اند.
به نقل از یک منبع معتبر، 500 تن از نیروهای گروه طالبان که مربوط به لوا 4 قول اردوی موسوم به الفتح طالبان بودند، به دلیل نرسیدن معاش و اعاشه درست، وظیفه را ترک کرده اند.
این منبع معتبر افزود که با وجودی درخواست‌های مکرر مقامات محلی طالبان برای ادامه کار این نیروها که آنان مربوط به اقوام مختلف می‌شدند از ادامه کار در صف طالبان دست کشیدند.
خبرگزاری صدای افغانستان به فایل صوتی یکی از فرماندهان پشتون کندک 8،  لوای 4،قول اردوی 209 الفتح مستقر در شهرستان بلخاب دست یافته است. این پیام که ظاهراٌ به مقامات رهبری طالبان فرستاده شده و تاریخ آن نیز مشخص نیست، می‌گوید آنان در دشوار ترین شرایط با شکم گرسنه برای پیروزی امارت اسلامی جنگیدند
اما پس از پیروزی، مقامات این گروه آنان را فراموش کردند، برای همین سلاح و جنگ افزارهای شان را به زمین می‌گذارند و به خانه های شان می‌روند.
او افزود که حدود 500 تن از همقطارانش به دلیل پرداخت نشدن معاش و امتیازات شان و نبود اعاشه به خانه‌های شان رفته اند.
این فرمانده طالبان همچنان می‌گوید فرمانده عمومی آنان گفته با وجودی درخواست‌های مکرر از مقامات وزارت دفاع طالبان موفق به دریافت معاش و اعاشه به افراداش نشده و هرکس می‌تواند خودش تصمیم بگیرد که به کار ادامه میدهد و یا ترک وظیفه می‌کند.
این نیروی طالبان همچنان می‌افزاید که در نتیجه بی توجهی به نیروهای زحمت‌کش و آب دیده است که پایه‌های یک نظام متزلزل می شود و امکان نابودی آن می رود. او می پرسد که مشکل چیست و برای چه به آنان توجه نمی شود؟
هرچند مقامات گروه طالبان در وزارت دفاع این گروه در مورد ترک این شمار افراد طالبان در شهرستان بلخاب سخن نگفته اند اما پیش از این نیز در استان پنجشیر، تخار و بدخشان ده‌ها نیروی این گروه سلاح و تجهیزات شان را به فروش رسانده و خودشان به ایران و دیگر کشورها فرار کرده اند. طالبان  با ایجاد یک گروه ویژه در پنجشیر تلاش کردند تا جلو فرار نیروهای شان را بگیرند، اما به نظر می رسد که ناراضایتی در میان افراد طالبان با گذشت هر روز بیشتر می شود و فرار از صف طالبان ادامه دارد.
 
https://panjshirnews.com/vdcc.mqia2bqmpla82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما