تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب : ۳۳۰۷
جالب است ۰
عارف تکوین، عکاس و هنرپیشه‌ی سینما و تیاتر افغانستان در شهر فلورانس ایتالیا کشته شده است. شماری از دوستان عارف تکوین در صحبت با خبرگزاری مقاومت می‌گویند که او پس از درگیری لفظی در اثر ضربات چاقو جان‌باخته است. 
عارف تکوین عکاس و هنرپیشه‌ی افغانستان در ایتالیا کشته شد
صدای افغانستان، کابل: عارف تکوین، عکاس و هنرپیشه‌ی سینما و تیاتر افغانستان در شهر فلورانس ایتالیا کشته شده است. شماری از دوستان عارف تکوین در صحبت با خبرگزاری مقاومت می‌گویند که او پس از درگیری لفظی در اثر ضربات چاقو جان‌باخته است. 
عارف تکوین پس از سقوط افغانستان به کشور ایتالیا منتقل شده بود و در یکی از اقامت‌گاه‌های پناهنده‌گان در شهر فلورانس زندگی می‌کرد. دوستان و همکاران آقای تکوین ارایه جزییات چرایی کشته شدن او را به اعلام رسمی پولیس شهر فلورانس واگذار کرده، اما می‌گویند که تکوین از سوی یک پناهنده‌ی دیگر اهل افغانستان که در یک اتاق با او زندگی می‌کرد، کشته شده است. 
دوستان و همکاران عارف تکوین در ادامه‌ی صحبت‌های‌شان با خبرگزاری مقاومت از علاقه‌ی بی‌پایان و تلاش‌های او به فعالیت‌های هنری یادکرده خاطرنشان می‌کنند که سقوط افغانستان به دست گروه طالبات باعث شد تا او کشور را ترک کند. به گفته‌ی آنان، تکوین آرزو داشت تا در ایتالیا به آموزش‌ها و فعالیت‌های هنری‌اش ادامه دهد. 
پس از سقوط افغانستان به دست گروه طالبان، هزاران تن به‌ویژه هنرمندان کشور را ترک کرده و در سرزمین‌های دیگر پناهنده شده‌اند.
https://panjshirnews.com/vdce.78xbjh8xf9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین