تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۳۳۱۱
جالب است ۰
اتحادیه‌ی اروپا طی یک بیانیه‌ای اعلان کرد که برای تامین صلح و ثبات در افغانستان ایجاد دولت فراگیر با شمولیت همه اقوام و اقشار مختلف افغانستان یک امر ضروری است.
اتحادیه اروپا: تشکیل دولت فراگیر در افغانستان ضروری و متضمن صلح و ثبات پایدار است
صدای افغانستان، کابل: اتحادیه‌ی اروپا طی یک بیانیه‌ای اعلان کرد که برای تامین صلح و ثبات در افغانستان ایجاد دولت فراگیر با شمولیت همه اقوام و اقشار مختلف افغانستان یک امر ضروری است.
این اتحادیه امروز (پنج‌شنبه 23 سنبله) در واکنش به گزارش های نشر شده‌ای نقض حقوق بشری  از سوی طالبان در افغانستان، بار دیگر گفته‌است که تا زمانی یک دولت ملی و فراگیر در افغانستان ایجاد نشود مشکل این کشور حل نخواهد شد.
بر اساس بیانیه این اتحادیه، کشورهای اروپای از گروه طالبان خواسته اند که حقوق مدنی و سیاسی زنان را رعایت و به آن‌ها احترام  بگذارند و زنان را از بخش‌های اجتماعی و اقتصادی جامعه حذف نکنند.
در بیانیه آمده‌است که صلح و ثبات پایدار در افغانستان را یک روند سیاسی فراگیر با مشارکت همه‌ی طرف‌ها تضمین می‌کند.
این در حالی‌ا‌ست که اکثریت  مطلق مقامات و اراکین رژیم طالبان از قوم پشتون است و این گروه تا هنوز به  هیچ یکی از خواست‌های جامعه‌ی بین المللی و کشور های جهان توجه‌ نکرده و همواره مدعی شدند که نظام شان همه‌شمول است.
پیش از این نیز کشورهای ایران، روسیه و تاجیکستان  گروه طالبان  را متهم به تشکیل یک نظام  تک قومی در افغانستان کرده و از آن‌ها خواستند تا تن به تشکیل یک دولت فراگیر و همه شمول بدهند.
 
https://panjshirnews.com/vdcj.vetfuqetvsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما