تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب : ۳۳۱۲
جالب است ۰
منابع محلی در ولایت غور به خبرگزاری مقاومت می‌گویند که اداره‌ی استخبارات گروه طالبان در این ولایت، کارمندان نهاد IAM را بازداشت و به کابل منتقل کرده‌اند.
طالبان کارمندان یک نهاد خیریه را در غور زندانی کردند 
صدای افغانستان، غور: منابع محلی در ولایت غور به خبرگزاری مقاومت می‌گویند که اداره‌ی استخبارات گروه طالبان در این ولایت، کارمندان نهاد IAM را بازداشت و به کابل منتقل کرده‌اند.
براساس معلومات منابع، نهاد IAM که در مرکز ولسوالی لعل و سرجنگل مستقر بود در بخش خدمات بهداشتی، محیط زیستی و آب‌رسانی برای مردم غور کار می‌کرد.
اداره‌ی استخبارات گروه طالبان هفته‌ی پیش به شمول یک پزشک خارجی، مدیر عمومی و یک محافظ این نهاد را بازداشت کرده بودند، اما عصر دیروز چهارشنبه(۲۲ سنبله) بار دیگر به دفتر این نهاد یورش برده و ۱۵ عضو دیگر این نهاد را با خود به کابل برده‌اند. 
حاجی عباسی، داکتر عصمت، رضا طاهری، رضا لعلی، نعمت، عزیز، چمن، عبدالحمید، کامله، جهان‌گل، طاهره، خدیجه و دو بانوی دیگر که هر دو فاطمه نام دارند از سوی گروه طالبان به کابل آورده شده‌اند. خانواده‌های این زندانی‌ها می‌گویند که از چرایی زندانی شدن آنان بی‌خبر هستند و گروه طالبان هیچ پاسخی برای‌شان نداده است.
تاهنوز هویت پزشک این نهاد که شهروند خارجی است نیز روشن نشده است
https://panjshirnews.com/vdca.6nek49neu5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین