تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب : ۳۳۱۳
جالب است ۰
براساس گزارش رسانه‌ها و اظهارات منابع محلی در دو هفته گذشته نه تن از شهروندان کشور در ولایات مختلف از سوی تفنگ‌داران ناشناس ترور شدند. این در حالی‌ست که طالبان مدعی تامین امنیت در سراسر افغانستان هستند.
امنیت پوشالی طالبان؛ در دو هفته اخیر 9 شهروند ملکی ترور شدند
 صدای افغانستان، کابل: براساس گزارش رسانه‌ها و اظهارات منابع محلی در دو هفته گذشته نه تن از شهروندان کشور در ولایات مختلف از سوی تفنگ‌داران ناشناس ترور شدند. این در حالی‌ست که طالبان مدعی تامین امنیت در سراسر افغانستان هستند.
طبق گزارش منابع محلی از ولایت بدخشان، صبح امروز (پنج‌شنبه 23 سنبله) افراد ناشناس یک کارگر معدن طلا را در روستای "پس‌مزار" ولسوالی "یاوان" به قتل رسانده و طلاهایش را بردند.
به گفته‌ای منابع، این فرد محمد نام داشت و باشنده اصلی روستای "آب‌گنده" ولسوالی شهر بزرگ این ولایت بود که برای کارگری به معدن طلا رفته‌بود.
هم‌چنان پس از چاشت روز گذشته (22 سنبله) تفنگ‌داران ناشناس در منطقه "مناره" شهر هرات به خانه یک فرد به اسم "محمد ایوب"  وارد شدند و او را با زن و دخترش به قتل رساندند.
طبق گفته‌های منبع محلی، یک زن به تاریخ 16 سنبله در ولایت فاریاب به صورت مرموز در خانه‌اش به قتل رسید.
منبع  این زن را باشنده روستای "افغانکوت" شهرمیمنه گزارش داده و گفتند که طالبان شوهر او را در پی این رویداد بازداشت کردند.
طالبان یک زندانی از افراد ملکی را در ولایت تخار حین برگشت از دادگاه با شکلیک گلوله کشته‌اند، منابع گفته‌است این روی‌داد در 19 سنبله در شهر تالقان رخ‌داده‌است.
تفنگ‌داران ناشناس یک جوان 24 ساله را در 18 سنبله در روستایی "قلندرخیل" ولسوالی بگرام به قتل رساندند. به گفته‌ای یکی از نزدیکان مقتول، "این جوان فضل خدا نام داشت و تازه از کشور ترکیه برگشته بود."
هم‌چنان در دوازدهم ماه جاری، یک فرد به اسم غوث الدین که به گونه‌ای مرموز در ولایت فاریاب به قتل رسیده پس از چند روز جسدش از منطقه قرمقل این ولایت یافته شد‌است.
 منابع در این مورد گفته‌اند که غوث الدین با ضرب سنگ کشته شده‌است.
 یک پسر 15 ساله نیز در دوازدهم ماه جاری در ولسوالی "سروضه" ولایت پکتیا از سوی افراد ناشناس به قتل رسیده‌است، گفته‌می‌شود، این پسر نوجوان توسط شلیک تفنگچه کمری از بین برده شده‌است.
این درحالی‌است که در دو سال سلطه طالبان، قتل‌های مرموز افراد ملکی و نظامی به صورت بی‌پیشنه افزایش یافته‌است و افزایش رویدادهای جنایی و خانوادگی در کشور ادعای طالبان را مبنی بر تامین امنیت سراسری زیر سوال برده‌است.
با این حال شهروندان کشور می‌گویند که تفنگ‌دران ناشناس اعضای گروه طالبان هستند و با نقاب زیر عنوان افراد ناشناس مخالفین فکری و نظامی‌شان را ترور می‌کنند.
https://panjshirnews.com/vdcb.8bfurhbffiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما