تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب : ۳۳۲۲
جالب است ۰
بعداز حملات مرگبار تروریستی در پاکستان و خاصتاً انفجار بر خودروهای نماینده ارشد جمعیت علمای پاکستان در در منطقه جوتوی ناحیه موستنگ در ایالت بلوچستان و حمله نظامی تی تی به چترال و اشغال چند پایگاه نظامی آن کشور؛ نظامیان پاکستانی، مقامات حکومت موقت پاکستانی متمسک به سیاست های سخت‌گیرانه مهاجرات بالای افغانستانی‌های مقیم پاکستان گردیده اند.
حکومت موقت پاکستان و سیاست سختگیرانه آن در قبال مهاجرین افغانستان
صدای افغانسنان، کابل: بعداز حملات مرگبار تروریستی در پاکستان و خاصتاً انفجار بر خودروهای نماینده ارشد جمعیت علمای پاکستان در در منطقه جوتوی ناحیه موستنگ در ایالت بلوچستان و حمله نظامی تی تی به چترال و اشغال چند پایگاه نظامی آن کشور؛ نظامیان پاکستانی، مقامات حکومت موقت پاکستانی متمسک به سیاست های سخت‌گیرانه مهاجرات بالای افغانستانی‌های مقیم پاکستان گردیده اند.
در تازه ترین مورد انوارالحق کاکر، نخست وزیر موقت پاکستان، با بیان این مطلب: ” هیچ افغانستانی بدون ویزا نمی‌تواند که در پاکستان زنده‌گی کند.” پرده از سیاست سخت‌گیرانه در مقابل مهاجرین افغانستانی برداشت.
بربنیاد گزارش رسانه‌های پاکستانی، انوارالحق کاکر روز جمعه ۲۴ سنبله، در یک نشست خبری گفته است که هیچ افغانستانی بدون ویزا نمی‌تواند که در پاکستان زنده‌گی کند.
آقای کاکر  با تقسیم مهاجرین  افغانستانی‌ به افراد ثبت شده در ادارات دولتی، فاقد اسناد و مدرک  اقامت و افرادی با هویت ساختگی یا جعلی  بیان کرده  است: “افغانستانی‌های که ویزا ندارند، به کشورشان برگردانده می‌شوند.”
اتخاذ سیاست سخت گیرانه حکومت موقت پاکستان بدون شک که بی ربط به تشدید حملات تروریستی در خاک این کشور نبوده، و بلکه برای انتقام و تحت فشار قرار دادن دست نشانده های طالبی شان  به اتخاذ چنینی سیاستی دست زده اند.
همچنین ازچند ماه به این‌سو، پولیس پاکستان در اسلام‌آباد و شماری دیگر از شهرهای این کشور به‌طور گسترده دست به بازداشت و آزار  پناه‌جویان افغانستانی زده است که این امر بر مشکلات چند لایه مهاجرین افغانستانی افزود گردیده است.
 
https://panjshirnews.com/vdcb.5bfurhbf5iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما