تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲
کد مطلب : ۳۳۲۴
جالب است ۰
مسوولان حکومت موقت و نظامیان پیشین پاکستان می‌گویند که هر روز تروریستانی از خاک افغانستان وارد پاکستان شده و باعث ناامنی و افزایش حملات انتحاری در این کشور شده اند. 
تی‌‌تی‌پی متحد اصلی گروه طالبان است
صدای افغانستان، کابل: مسوولان حکومت موقت و نظامیان پیشین پاکستان می‌گویند که هر روز تروریستانی از خاک افغانستان وارد پاکستان شده و باعث ناامنی و افزایش حملات انتحاری در این کشور شده اند. 
خواجه آصف، وزیر دفاع پیشین پاکستان در صفحه‌ی ایکس/تويتر، خود روی روابط تحریک طالبان پاکستانی با  گروه طالبان در افغانستان، تجارت و تردد بیماران افغانستانی نوشت: «مشکلات پاکستان و افغانستان تنها به تردد بیماران و تجارت از گذرگاه مرزی تورخم محدود نمی‌شود.» 
وزیر دفاع پیشین پاکستان مدعی است که “تروریستان” به‌عنوان هم‌راهان بیماران از افغانستان وارد پاکستان می‌شوند. 
او، این اظهارات را در واکنش به باز شدن گذرگاه تورخم به روی مسافران، بیمارداران، موترهای باربری و اموال تجاری افغانستانی‌ها داشته و نوشته است: «تحریک طالبان پاکستان متحد کابل است.» 
خواجه آصف، در ادامه می‌نویسد: در حال‌حاضر مسئله اصلی استفاده‌ی تروریسم از خاک افغانستان در برابر پاکستان است. 
اظهارات مقامات مسوول  پاکستانی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که حملات‌ تروریستی و انتحاری در ماه‌های اخیر در این کشور شدت پیدا کرده و سبب کشته شدن ده‌ها نظامی و غیر نظامی گردیده است. 
وزیر داخله پیشین حکومت پاکستان نیز چندی پیش نسبت به استفاده از خاک افغانستان در حملات تروریستی انتقاد کرد و خواهان گرفتن تعهد از گروه طالبان گردیده بود. 
از سوی دیگر، موضوع استفاده از خاک افغانستان در طرح و برنامه‌ریزی حملات تروریستی تبدیل به موضوع اصلی و نگرانی همه کشورهای همسایه و منطقه گردیده که در اظهار نظرهای گوناگون نسبت به این امر واکنش نشان داده اند. 
گذرگاه مرزی تورخم که پس از درگیری مرزبانان پاکستانی و جنگ‌جویان طالبان پس از  ۹ روز بسته ماندن، روز جمعه بازگشایی شد.
https://panjshirnews.com/vdcd.x0s2yt0soa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما