تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب : ۳۳۲۷
جالب است ۰
مسوولان در برنامه‌ی جهانی غذا از شمار رو به افزایش گرسنه‌گان در افغانستان هشدار می‌دهند.
۱۵ میلیون شهروند افغانستان هر شب گرسنه می‌خوابند
صدای افغانستان، کابل: مسوولان در برنامه‌ی جهانی غذا از شمار رو به افزایش گرسنه‌گان در افغانستان هشدار می‌دهند.
آنان می‌گویند که دهه‌ها جنگ، شرایط بد اقتصادی و تغییرات اقلیمی، تاثیر ناگوار بر زندگی مردم افغانستان داشته و حداقل ۱۵ میلیون تن را مجبور کرده است که هر شب گرسنه بخوابند. 
مسوولان در برنامه‌ی جهانی غذا امروز (یکشنبه، ۲۶ سنبله) در صفحه‌ی اجتماعی ایکس/توییتر نوشته اند که به دلیل بحران کمبود شدید بودجه، این برنامه مجبور شده است که کمک‌های خود را به میلیون‌ها تن نیازمند در افغانستان متوقف کند.
همزمان بااین، مسوولان صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف در گزارشی می‌گویند که ۳۳۳ میلیون تن کودک در سراسر جهان با فقر شدید زندگی‌ می‌کنند و این کودکان با درآمد روزانه کمتر از ۲.۱۵ دالر زندگی خود را به سر می‌برند. 
یونیسف در گزارش خود که به همکاری بانک جهانی تهیه کرده زندگی کودکان را در شماری از کشورهای جهان بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲ مورد بررسی و تحقیق قرار داده و بر اساس خط فقر جهانی بررسی خود را انجام داده است. 
بر اساس این گزارش یونیسف، ۲.۱۵ دالر درآمد روزانه کودکان نشان‌دهنده‌ی فقر شدید ۳.۶۵ دالر درآمد متوسط و ۶.۸۵ دالر درآمد روزانه متوسط به بالا مشخص شده است. 
در عین حال، مسوول اجرایی یونیسف خواستار توجه جدی جهان به وضعیت کودکان در افغانستان شده است. 
پس از آمدن گروه طالبان در افغانستان فقر در کشور به بالاترین حد خود رسیده که کودکان را بیشتر متضرر ساخته است. 
صندوق حمایت از کودکان در در افغانستان هشدار داده است که کودکان در این کشور به دلیل فقر شدید دسترسی به خدمات ضروری و لازم را ندارند.
این نهاد گفته است که با کمبود بودجه مواجه است و نمی‌تواند خدمات بیشتر را برای کودکان مهیا سازد.
https://panjshirnews.com/vdcg.x9wrak9wupr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما