تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب : ۳۳۳۰
جالب است ۰
رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که یکی از فرمانده‌هان تحریک طالبان پاکستانی در درگیری با نیروهای ارتش این کشور کشته شده است.
یک فرمانده «تی‌تی‌پی» در پاکستان کشته شد
صدای افغانستان، کابل: رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که یکی از فرمانده‌هان تحریک طالبان پاکستانی در درگیری با نیروهای ارتش این کشور کشته شده است.
رسانه‌های پاکستانی روز (یک‌شنبه، ۲۶ سنبله) گزارش داده‌اند که نیروهای نظامی پاکستان در یک عملیات ویژه در منطقه سوات ایالت خیبرپختون‌خواه یک فرمانده «تی‌تی‌پی» به نام نیک محمد مشهور به (نیکو) را کشته‌اند.
در گزارش آمده است که این فرمانده «تی‌تی‌پی» پس از عملیات تحت نام «راه راست» علیه ارتش پاکستان در سوات، همراه با خانواده‌اش به افغانستان فرار کرده بود.
گفته می‌شود نیک محمد به ملا فضل‌الله، رهبر پیشین تحریک طالبان پاکستان نزدیک بود که در اوایل سال جاری به منطقه سوات برگشته بود.
او پس از برگشت به سوات چندین حمله را به نیروهای ارتش پاکستان طراحی کرده و در کنار آن از مردم نیز اخاذی می‌کرد.
این در حالی‌ست که پس از به قدرت رسیدن گروه طالبان در افغانستان تحریک طالبان پاکستانی نیز پایگاه‌های امنی در مناطق مختلف افغانستان ایجاد کردند.
با این حال گروه طالبان افغانستان در یک اقدام شماری از اعضای «تی‌تی‌پی» و خانواده‌هایشان را در شمال افغانستان جا‌به‌جا کردند.
 
https://panjshirnews.com/vdca.enek49new5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما