تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۳۳۳۱
جالب است ۰
سیندی مک‌کین، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی نیوز گفته است که در صورت تامین نشدن بودجه این سازمان تمام فعالیت‌های خود را در افغانستان متوقف می‌کند.
برنامه جهانی غذا: در صورت تامین نشدن بودجه فعالیت ما در افغانستان متوقف می‌شود
صدای افغانستان، کابل: سیندی مک‌کین، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی نیوز گفته است که در صورت تامین نشدن بودجه این سازمان تمام فعالیت‌های خود را در افغانستان متوقف می‌کند.
مدیر اجرایی سازمان غذایی جهان در افغانستان در مصاحبه‌ی خود که به روز یک‌شنبه (۲۶ سنبله) داشت ابراز کرد که در طول ۶۰ سال فعالیت این موسسه با هیچ مشکل مالی روبرو نشده بود که حال با کمبود بودجه مواجه شده و در صورت تامین نشدن فعالیت‌های خود در افغانستان پایان می‌دهد.
مک کین در ادامه صحبت‌های خود گفته است اگر توجه جدی در قسمت بودجه این نهاد صورت نگیرد، به تمام فعالیت‌های خود را در سراسر افغانستان پایان می‌دهد و این کار منجر به قحطی و نا امنی شدید غذای در این کشور خواهد شد که زنان و کودکان بیشتر از همه متضرر خواهند شد.
این سازمان همچنان در شبکه اجتماعی ایکس( توییتر سابق) در رشته توییت‌های به روز یک‌شنبه (۲۶ سنبله) نیز اعلام کرد که به دلیل چند دهه جنگ، شرایط دشوار اقتصادی و تغییرات اقلیمی در افغانستان ۱۵ میلیون نفوس این کشور شب‌ها گرسنه به خواب می‌روند.
پیش از این نیز شماری از نهاد های بین المللی از جمله صلیب سرخ، یونسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد اعلان کرده بودند به دلیل مداخله طالبان در امور کار های خود و همچنان کمبود بودجه ممکن است فعالیت‌های خود را در افغانستان متوقف کنند.
 
https://panjshirnews.com/vdcb.fbfurhbf8iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین