تاریخ انتشار :شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب : ۳۳۵۳
جالب است ۰
محفل گرامی‌داشت از هفته شهید و اولین سالیاد شهادت فرمانده ملک خان دره، فرمانده محمد یار و سایر همسنگرانشان با حضور جمع کثیری از فرهنگیان، استادان دانشگاه و مهاجرین افغانستانی مقیم ایران، در مرکز این کشور (تهران) برگزار گردید.
مراسم گرامی‌داشت از هفته شهید و شهدای جبهه مقاومت ملی در تهران برگزار شد
صدای افغانستان، تهران: محفل گرامی‌داشت از هفته شهید و اولین سالیاد شهادت فرمانده ملک خان دره، فرمانده محمد یار و سایر همسنگرانشان با حضور جمع کثیری از فرهنگیان، استادان دانشگاه و مهاجرین افغانستانی مقیم ایران، در مرکز این کشور (تهران) برگزار گردید.
این مراسم که روزگذشته، جمعه ۳۱ سنبله، برگزار گردید، در آن از از جانبازی‌ها و رشادت‌های مقاومت‌گران در دو سال اخیر یادبود به عمل آمد.
مولوی عبدالورا قیومی، از روحانیون مطرح ولایت پنجشیر در سخنان خود از رشادت‌های فرمانده ملک و همه شهدا یادآوری نموده گفت: مقاومت در برابر طالبان یک «امر دینی و تاریخی» است و مردم ما به‌گونه‌ی که گذشته‌ها در برابر هر تجاوزی مقاومت کردند و دشمن به سر افگندگی شکست خورد، این‌بار هم با اراده قوی و شجاعانه تعهد به شکست دشمن گرفته اند.
مولانا محمد اسماعیل دانش‌یار یکی دیگر از سخنرانان تأکید می‌کند که مقاومت و ایستادگی مردم افغانستان علیه ظلم و استبداد طالبان یک وجیبه دینی است و شرعاً مردم ما حق این را دارند تا در برابر گروه تروریستی طالبان ایستادگی و از خود دفاع نمایند.
آقای دانشیار همچنان او از تمام سران سیاسی  حوزه مقاومت خواست که علیه طالبان متحد شوند و از مردم خود دفاع نمایند.
ساحل وفا، به نمایندگی از جوانان ولایت بامیان در این گردهمایی صحبت نمود؛ اظهار نمود که؛ پدیده طالب نفرت و انزجار، تعصب قومی و زبانی در بین مردم افغانستان را بیشتر کرده و هر روز این کشور به طرف یک بحران غیرقابل برگشت در حرکت است و نیاز جدی ایستادگی و مقاومت سراسری در افغانستان وجود دارد. و در ادامه گفت که اکثریت مطلق مردم افغانستان از جبهه مقاومت ملی حمایت می‌نمایند.
عبدالقادر سامع یکی از فرهنگیان افغانستانی خطاب به جوانان گفت؛ این قشر آگاه باید بداند که این مسئولیت تاریخی بر شانه‌های آن‌هاست تا علیه فکر طالبانی و طالب مبارزه نمایند و یک اتحاد واقعی را میان خود به وجود آورده و یک صف مستحکم را استوار نمایند تا در برابر طالب مبارزه و دین تاریخی خود را برای مردم افغانستان و آرمان شهدای خود ادا نمایند.
در ادامه، این مراسم با سرایش شعری در وصف مقاومت و شهدای مقاومت به پایان رسید.
 
https://panjshirnews.com/vdcf.tdmiw6dmmgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین