تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۱
کد مطلب : ۳۳۶۲
جالب است ۰
ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان گفته که موضوع تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان در دستور کار این نشست است.
ضمیر کابلوف: تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان در دستور کار نشست فرمت مسکو است
 صدای افغانستان، کابل: ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان گفته که موضوع تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان در دستور کار این نشست است.
هم چنان بر اساس گزارش منتشر شده از افغانستان اینترنشنال، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز گفته که این کشور به دنبال بحث درباره چگونگی کمک کشورهای همسایه برای غلبه بر مشکلات فعلی افغانستان است.
نشست فرمت مسکو در ماه میزان با اشتراک نمایندگان ده کشور برگزار می‌شود.
در این نشست نمایندگان کشورهای روسیه، هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، چین، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و اوزبیکستان شرکت می‌کنند.
با این حال حسین امیر عبداللهیان روز شنبه (اول میزان) در نشست با برخی صاحب‌نظران، سفرا و دیپلمات‌های بازنشسته آمریکایی گفت که بحران افغانستان پیامد‌های زیادی در پی‌دارد از جمله خطر گسترش تروریسم و بحران آوارگان و پناهجویان داشته است.
امیرعبداللهیان حضور چند میلیون پناهجوی افغانستانی در ایران را صرفا یکی از پیامدهای بی ثباتی در افغانستان برای جمهوری اسلامی ایران و سایر همسایگان خواند.
 هم‌چنان وزیر امور خارجه ایران تداوم تروریسم و خطر گسترش آن در منطقه را یکی دیگر از نگرانی‌ها و تهدیدات پیش روی منطقه و جهان دانست که بخش عمده آن ریشه در سیاست‌ها و مداخلات خارجی در منطقه دارد.
 
https://panjshirnews.com/vdcf.vdmiw6dm0giaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین