تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب : ۳۳۶۶
جالب است ۰
برنامه‌ جهانی غذا اعلام کرد است که افغانستان پس از سودان دومین کشور گرسنه جهان است.
افغانستان در صدر جدول کشورهای گرسنه جهان قرار دارد
 صدای افغانستان، کابل: برنامه‌ جهانی غذا اعلام کرد است که افغانستان پس از سودان دومین کشور گرسنه جهان است.
برنامه جهانی غذا روز شنبه ( اول میزان) گفت سودان، افغانستان و جمهوری کنگو سه کشوری هستند که با جمعیت بیشتری از افراد در سطح گرسنگی اضطراری نسبت به سایر کشورهای جهان قرار دارند.
این آمار در حالی اعلام شده است که نهادهای امدادرسان در سال جاری بارها از کمبود بودجه برای کمک به افراد آسیب‌پذیر در افغانستان خبر داده‌اند.
در تازه‌ترین مورد، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا هشدار داده بود که این نهاد بودجه‌ کافی برای پشت سرگذاشتن ماه اکتبر ندارد و اگر بودجه تأمین نشود، مجبور است افغانستان را ترک کند. 
از سوی هم یک سازمان کمک‌های بشری برای کودکان موسوم به «نجات کودکان» در گزارشی تازه اعلام کرد 6.6 میلیون نفر در افغانستان با گرسنگی شدید دست و پنجه نرم می‌کنندذکه بالاترین میزان گرسنگی در کشورهای جهان است.
 در این گزارش آمده است؛ افغانستان، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، هائیتی، سومالی، سودان جنوبی، سودان و یمن دارای بالاترین تعداد افرادی گرسنه و سوی تغذیه هستند.
 این در حالی است که ارقام گرسنه‌گی در افغانستان پیش از به قدرت رسیدن گروه طالبان ۲.۵ میلیون می‌رسید، اما این رقم پس از سلطه این گروه به ۶.۶ میلیون افزایش يافته است.
 در پی اعلام طالبان مبنی بر ممنوعیت به کارگیری کارمندان زن توسط سازمان های غیردولتی، شماری از نهادهای امدادرسان بین‌المللی فعالیت خود را در افغانستان نیز به حالت تعلیق در آورده‌اند. 
گفتنی‌است که پس از سلطه گروه طالبان بر افغانستان، فقر به صورت گسترده دامن‌گیر این کشور شده‌‌است و هم‌چنان این امر باعث افزايش موارد خودکشی، ازدواج‌های اجباری و زیر سن، شاقه‌کاری کودکان و خشونت‌‌های خانوادگی نیز گردیده‌است.
 
 
 
https://panjshirnews.com/vdcj.metfuqetmsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین