تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۲
کد مطلب : ۳۳۶۸
جالب است ۰
منابع محلی از ولایت غزنی می‌گو‌یند، مامورین امر به معروف گروه طالبان در این ولایت دو مرکز خیاطی و هنر نقاشی ویژه زنان را مسدود کردند.
دو مرکز آموزشی برای زنان توسط نیروهای طالبان در غزنی مسدود گردید
 صدای افغانستان، غزنی: منابع محلی از ولایت غزنی می‌گو‌یند، مامورین امر به معروف گروه طالبان در این ولایت دو مرکز خیاطی و هنر نقاشی ویژه زنان را مسدود کردند.
منابع گفتند، مامورین اداره امر به معروف گروه طالبان صبح امروز دوشنبه، ۳ میزان، با خشونت هجوم آوردند و دروازه این دو مرکز را بستند و برای اعضای این مراکز آموزشی که زنان بودند، هشدار داده‌اند که حق ندارند دیگر فعالیت کنند.
پیش از این نیز طالبان چندین مرکز آموزشی کمپیوتر و زبان انگلیسی را بخاطر حضور دختران در ولایت بسته بودند.
همزمان با این گروه طالبان در ولایت هرات نیز دختران دانشگاه این ولایت را از خوابگاه شان اخراج کرده و اجازه ورود را برای شان نداده‌اند.
پس از تسلط گروه تروریستی طالبان در افغانستان این گروه محدویت‌های زیادی را بالای زنان وضع کرده حق تحصیل و کار را از آن‌ها گرفته اند.
این در حالی‌ست که اکثریت رهبران کشور‌های اسلامی وغیر اسلامی در هفتادوهشتمین نشست سازمان ملل متحد از این برخورد طالبان انتقاد کرده و از این گروه خواسته اند که اجازه بدهند زنان کار و تحصیل نمایند.
اما گروه طالبان به درخواست‌های مکرر جامعه جهانی توجه نکرده و سیاست‌های حذف و محرومیت مطلق زنان و دختران را از سطح جامعه تعقیب می‌کنند.
 
https://panjshirnews.com/vdcb.0bfurhbfwiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین