تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب : ۳۳۶۹
جالب است ۰
دفتر هیأت معاونیت سازمان ملل متحد اعلام کرده است که شورای امنیت، نشستی توجیهی را از اوضاع افغانستان که توسط این سازمان در سه ماه اخیر تهیه شده است، مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
افغانستان محور بحث نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد 
صدای افغانستان، کابل: دفتر هیأت معاونیت سازمان ملل متحد اعلام کرده است که شورای امنیت، نشستی توجیهی را از اوضاع افغانستان که توسط این سازمان در سه ماه اخیر تهیه شده است، مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
قرار است، نشست شورای امنیت سازمان ملل است امروز،‌ سه‌شنبه ۴ میزان، درباره افغانستان برگزار گردد. 
در این نشست، رزا اوتونبایوا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، گزارش خود را به شورا ارائه می‌کند.
این جلسه ساعت شش‌ونیم به وقت کابل با حضور اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت برگزار می‌شود. 
گفته می‌شود که در این نشست؛ اتونبایوا نماینده خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان، نصیر احمد فایق سرپرست نمایندگی دائمی افغانستان در سازمان ملل، سیما باهوس رئیس بخش زنان سازمان ملل توضیحات خودرا از وضعیت حقوق بشری در افغانستان برای اشتراک کنندگان شورای امنیت این سازمان ارائه می‌کنند.
همچنان گفته شده است که بحث روی کمک‌های بشردوستانه، برخورد های شدید قومی موارد احتمالی دیگر قابل بحث در این نشست است. 
شورای امنیت سازمان ملل متحد یکی از مهم‌ترین ارکان اصلی سازمان ملل متحد است. این نهاد حسب ماده ۲۴ منشور سازمان مسوولیت حفظ صلح و امنیت بین المللی را بر عهده دارد.  
بعداز حاکم شدن گروه طالبان، نشست غیر ادواری شورای امنیت سازمان، در باره افغانستان بیشتر روی محدودیت ها، نقض گسترده حقوق بشری، قتل های سازمان یافته این گروه و حضور گروه تروریستی در افغانستان برگزار گردیده است. 
در بیشتر از دو سال که از بازگشت طالبان به قدرت می‌گذرد،‌ افغانستان شاهد نقض گسترده حقوق بشر، به خصوص حقوق زنان و اقلیت‌ها بوده است.
https://panjshirnews.com/vdcc.eq1a2bq1ola82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین