تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۸
کد مطلب : ۳۴۸۱
جالب است ۱
بازی طالبان با آموزش دختران
تروریستان طالب پس از تسلط بر افغانستان دروازه‌های‌ مکاتب و دانشگاه‌ها را به روی دختران و زنان بستند. در دو سال و چندماه گذشته، بازگشایی دروازه‌های مکاتب و دانشگاه‌ها به‌مثابه مطالبه اساسی از سوی دنیا مطرح شده است، ولی طالبان تروریست به این خواست مشروع توجه نکردند. همچنان، جبهه مقاومت ملی افغانستان، بارها نگرانی‌اش را پیرامون وضعیت اسفبار آموزش در افغانستان تحت سلطه طالبان ابراز کرده‌ است، ولی این گروه زن‌ستیز از موضع صلب و سخت خود یک انچ کوتاه نیامده است.
به تازه‌گی شیر محمد عباس استانکزی، معین سیاسی وزارت خارجه طالبان، با نشر تویتی در صفحه ایکس (تویتر سابق) خود از آموزش زنان حمایت کرده است:‌ «تحصیل چیزی است که هیچ فردی نمی‌تواند آن را از شما بگیرد.» همچنان، نوشته است: «یک آموزش خوب می‌تواند هر کسی را تغییر دهد و یک معلم خوب می‌تواند همه چیز را تغییر دهد.»
اظهارات استانکزی چیزی نیست جز فریب دنیا. مگر امکان دارد که رهبر طالبان دشمن آموزش باشد، ولی عضو طالبان دوست‌دار آموزش. با توجه به سیستم بسته امارت تروریستی طالبان، بعید است که عضو طالب بر خلاف سخن رهبرش سخن گوید. طالبان، سخن مخالف را نمی‌توانند تحمل کنند. این گروه جهالت‌پیشه با یک‌رنگی، یک‌دنده‌گی، تک‌صدایی و جهالت‌گستری زنده می‌ماند نه با بازگذاشتن فضای زنده‌گی عمومی برای زنان.
سوال این است که این عضو طالبان چرا ظاهراً از آموزش زنان حمایت می‌کند؟
طالبان تروریست در دو سال و چندماه سلطه سیاه خود بر افغانستان، زنان و دختران این کشور را به گروگان گرفته‌اند. این گروه می‌خواهد از آموزش دختران و زنان به‌مثابه کارت بازی در چانه‌زنی با دنیا استفاده کند. این اظهارات استانکزی هماهنگ‌شده با رهبر طالبان است. استانکزی با این اظهارات می‌خواهد دنیا را اغوا کند که گویا نیروی عمل‌گرا نیز در درون طالبان وجود دارد. متاسفانه این نیرنگ طالبان در جاهایی کارگر افتاده است. برخی کشورها برای آن که تعامل با طالبان را توجیه کنند، از موجودیت شاخه عمل‌گرا در درون این گروه سخن می‌زنند. تاکید بر موجودیت شاخه عمل‌گرا، دنیا را از اندیشیدن به کاربست گزینه نظامی علیه طالبان دور نگه می‌دارد و به جای آن بر تداوم سیاست تعامل تاکید می‌شود؛ سیاستی که حاصلی جز جری‌شدن طالبان در پی نداشته است.
طالبان یک گروه تروریستی است از خون و خشونت و جهالت تغذیه و پروار می‌شود. در جامعه‌ای که زنان حضور فعال داشته باشند، طالبان نمی‌توانند زنده بمانند. جامعه طالبانی تعریف واضح دارد: «جامعه‌ای که در آن سرکوب و کشتار باشد و از حضور زنان و نیروهای دگراندیش خبری نباشد.»
به اظهارات این عضو طالبان نباید دل خوش کرد. در دل این اظهارات زهر قاتل نهفته است. میان استانکزی و هبت‌الله تفاوتی وجود ندارد. هردو صلاح مملکت را در سرکوب، کشتار، انحصار و حذف زنان می‌جویند. https://panjshirnews.com/vdch.6nxt23nkzftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما