تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب : ۳۶۳۳
جالب است ۰
وطندارانی که طی دوهفته اول ماه دلو تنها از یک بندر به افغانستان بازگردانده شدند:

۲۰ هزار نفر از مرز اسلام‌قلعه رد مرز شدند

۲۰ هزار نفر از مرز اسلام‌قلعه رد مرز شدند
خبرگزاری صدای افغانستان: مطابق اعلان رسانه‌های ایرانی، سردار "مجید شجاع" از صاحب‌منصبان قوای سرحدی یا نیروی مرزبانی ایران، گفته است: در راستای برخورد با حضور غیرقانونی اتباع کشور‌های خارجی در خاک جمهوری اسلامی ایران، مرزبانان و پلیس در داخل کشور با شناسایی افراد غیرمجاز حاضر برخورد قانونی کرده‌اند. وی افزوده است: مرزبانان هنگ مرزی تایباد در ۱۵ روز اول بهمن‌ماه جاری ۲۰ هزار نفر از اتباع کشور افغانستان که در داخل ایران حضور داشتند را از طریق مرز دوغارون طرد و تحویل نماینده کشور افغانستان دادند.

  مطابق این خبر که پایگاه خبری مرزبانی ولایت[استان]خراسان رضوی هم آن را نشر کرده است، مجید شجاع اعلام کرد: هر یک از اتباع کشور‌های خارجی باید از طریق دروازه‌های رسمی و قانونی وارد کشور شوند در غیر این صورت برخورد قاطع با آن‌ها صورت می‌گیرد.

در ماه‌های اخیر هم پاکستان و هم ج.ا.ایران بدون توجه به وضعیت بدی که گروه طالبان برای مردم ما ساخته است، مهاجرین را به‌ویژه آن‌ها که مدارک اقامتی ندارند را دستگیر و رد مرز می‌کند. البته گفته شده گاه حتی نفراتی که پاسپورت و وی ای قانونی هم داشته‌اند دستگیر شده‌اند. پلیس ایران مدعی است که این افراد کسانی هستند که با ویزای سیاحتی در ایران مشغول کار بوده‌اند. https://panjshirnews.com/vdcg.w9wrak93wpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما