تاریخ انتشار :جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۱
کد مطلب : ۳۶۴۳
جالب است ۱
ادامه تظاهرات وطنداران در اروپا علیه امارت جهل و جنایت

به تروریست‌ها و طالبان فرصت ندهید!

به تروریست‌ها و طالبان فرصت ندهید!
در ادامه تظاهرات‌های مردمی بر علیه امارت و تلاش‌ها برای رسمیت دادن به طالبان و شناخت طالبان به عنوان یک نیروی سیاسی  در افغانستان نظیر نشست دوحه، به‌تاریخ ۱۷ فبروری سال جاری میلادی نیز جمعی از فعالین مدنی  همراه با تعدادی از وطنداران باشنده در کشور های مختلف، در اعتراض برای رسمیت دادن گروه تروریستی طالبان و شخصیت سازی بعضی افراد متمایل به این گروه و نماینده سازی تقلبی برای مردم افغانستان در شهر "دوسلدورف" جرمنی گرد هم آمدند.

در این اجتماع، اشتراک کنندگان رفتارهایی نظیر نشست دوحه  را یک حرکت غیر انسانی و آغاز دوباره دور باطل گفتگوهایی، زیر عنوان آوردن صلح در افغانستان خواندند و این نوعی حرکت‌ها را چرخه‌ای باطل برای مردم افغانستان دانستند. حرکاتی که در طول چهل و سه سال از مردم افغانستان قربانی می‌گیرد و نتایج آن جز ظلم بیشتر، جنگ، تبعیض جنسیتی بر علیه زنان، قربانی شدن افراد بیگناه، فقر و بیکاری برای ملت افغانستان چیزی نبوده است.

اشتراک کنندگان تاکید کردند؛ این  نوع گفتگوها که مثل همیشه مردم افغانستان
در آن هیچ نقشی ندارند محکوم است. آنان خواستار تحریم هر چه بیشتر گروه تروریستی طالبان و پیشگیری از فرستادن ده‌ها میلیون دالر هفته وار برای امارت جاهلان و تروریست‌ها شدند.

در گوشه‌هایی از سخنرانی این فعالین مدنی و افراد حاضر در این اعتراض آمده است؛ سازمان ملل و جهان باید از سیاست های دو پهلو برای تروریست خواندن این گروه‌ها، سازمانها و افراد دست بردارد و یک تعریف مشخص و واضح برای شناسایی تروریست و گروهای تروریستی داشته باشد. باید تروریستان در هر قالب و چهره و مورد حمایت هر جریانی که باشند حرکتی غیر انسانی و در جهت نابودی بشریت شناخته شوند.

متاسفانه جهان امروز در حمایت از تروریست‌ها بر اساس منافع ملی‌شان از همدیگر سبقت می‌گیرند و نه تنها در جهت نابودی این گروها، بلکه به نوعی برای تقویت آن‌ها در کشورهای فقیر و ناامن دست می‌زنند. این  سیاست همه‌ی جهان امروز و کل بشریت را به مخاطره می‌اندازد و چشم‌اندازی بسیار تاریک را در آینده برای همه‌ی ما رقم خواهد زد.

در پایان این تظاهرات و پس از سخنرانی چهره‌های مختلف، قطعنامه‌ی این گردهمایی به خوانش گرفته شد. ضمن این قطعنامه خواسته‌های برحق شرکت‌کنندگان برای رهایی افغانستان از چنگ تروریست‌های طالب در چند بند مطرح شده و همه بخش‌های آن با تایید و استقبال پرشور جمع حاضر همراه شد. گفتنی است برگزاری این اعتراضات که پیشتر در چندین شهر دیگر نیز انجام شده بود، همچنان در شهرهای دیگر نیز ادامه خواهد داشت. https://panjshirnews.com/vdch.knxt23n-xftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما