تاریخ انتشار :شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۹
کد مطلب : ۴۳۸
جالب است ۱
هزاره‌ها در کنار سایر اقوام افغانستان، از قربانیان جنگ 20 سال اخیر و به‌خصوص حمله‌های هدفمند انتحاری طالبان بوده‌اند.
زندگی دهشتناک هزاره‌ها زیر سیطره طالبان
هزاره‌ها در کنار سایر اقوام افغانستان، از قربانیان جنگ 20 سال اخیر و به‌خصوص حمله‌های هدفمند انتحاری طالبان بوده‌اند. شمار زیادی از هزاره‌های افغانستان پس از حاکمیت طالبان، این کشور را ترک کرده‌اند.
"اسکای نیوز" در گزارشی به وضعیت هزاره‌ها پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، پرداخته است؛ این شبکه تلویزیونی امریکایی افزوده است: در حالی‌که داعش خراسان این مردم (شیعه/هزاره) را از شام تا خراسان، تهدید به مرگ کرده‌اند، برخی هزاره‌ها گفته‌اند که طالبان آنان را به‌عنوان شهروند افغانستان قبول ندارند.
یک دختر 16 ساله هزاره که مادرش را در نتیجه‌ حمله انتحاری طالبان، از دست داده به اسکای نیوز گفته است: «افغانستان کمبود همه چیز را دارد، مادر من بسیار مهربان بود؛ او همیشه متوجه ما بود؛ ولی حتی یک آمبولانس وجود نداشت که او را تا درمانگاه برساند.
اسکای نیوز در این گزارش تصریح‌ کرده است: هزاره‌ها و گروه‌های قومی که با نیروهای خارجی کار کرده‌اند و دارای توصیه‌نامه و اسناد دیگر از خارجی‌ها هستند، حالا در خفا و در ترس زندگی می‌کنند. هزاره‌هایی که با نیروهای خارجی کار کرده‌اند نیز به این شبکه تلویزیونی گفتند که طالبان دنبال انتقام‌گیری است و به همین خاطر آن‌ها بناچار در خفا زندگی می‌کنند.
چند تن دیگر نیز طالبان را به دروغگویی متهم کرده و گفته‌اند: طالبان راست نمی‌گویند. عفو عمومی وجود ندارد. این ادعای آنان دروغی بیش نیست.
  https://panjshirnews.com/vdcicva52t1ap.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین