تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۵
کد مطلب : ۶۱۷
جالب است ۱
یادداشت شاعر افغانستانی پس از حمله طالبان به خانه و زن و دخترش

میان گرگ‌های درنده گیر افتادیم

میان گرگ‌های درنده گیر افتادیم
از پایتخت افغانستان خبر می‌رسد ‏افراد مسلح گروه ‎طالبان، دیروز بدون اخطار و هشدار قبلی، به زور وارد خانه "کامبخش نیکویی" شاعر و استاد دانشگاه کابل شدند. آن‌ها همسر و دختر این نویسنده افغانستانی را به شدت شکنجه کردند. آقای نیکویی هنگام یورش طالبان بالای منزلش، در دانشگاه مصروف تدریس بود. او در یادداشتی نوشت که همه وسایل و ابزار خانه‌اش، حتی وسایل شخصی و کارش توسط مهاجمین طالب به سرقت رفته است. این استاد دانشگاه ضمن انتشار تصویر چهره خونین و شکنجه شده همسرش، در برگه فیسبوک خود نوشت:

حادثه غم انگیز و جانکاهی را
امروز تجربه کردم، خانمم و دخترم را شدیدا لت و کوب کردند، وضعیت روحی و روانی خودم و خانواده ام در بدترین حالت قرار دارد. خانمم از ناحیه سر سخت مجروح شده؛ گروهی با کلشنکوف و کارت های شناسایی از طالبان به بهانه بازرسی خانه وارد آپارتمان شدند و هرچه در بساط فقیرانه داشتم بردند.
نظمی وجود ندارد، هیچ کس به کسی پاسخ نمی گوید، انگار در بیابانی هستیم که میان گرگ‌های درنده گیر افتادیم، هرازگاهی خواستند می‌درند و می‌برند و حذف می‌کنند. این سرنوشت انسان افغانستانی است که محکوم به زندگی‌ست.
من و همسرم، جز پخش آگاهی برای نسل نو افغانستان و برای گذار به جامعه دانش‌پرور کار دیگری نداشتیم. معلم بودیم، آموزگار برای افغانستان عاری از خشونت، توحش، تبعیض، بی‌عدالتی و نابرابری. اما چنین کردند؟!
برای پایداری، ثبات و استمرار نظم عدالت محور و انسانی کار می کردیم. به هیچ گروه بی‌فضلیت و مافیایی که از خون مردم خوان خود را می‌گستراندند، وابسته نبودیم. اما چنین شد. این است سرنوشت ما!

کامبخش نیکویی https://panjshirnews.com/vdchtqn-d23nz.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین