تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب : ۳۳۲۵
جالب است ۱
عقاب قُله نشین” عنوان برنامه‌ای بود که شاعران افغانستانی و ایرانی به مناسبت بیست و دومین سالیاد شهادت احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان، در آن شعر‌های حماسی سرودند.
عقاب قُله نشین؛ شعرخوانی شاعران افغانستانی و ایرانی به مناسبت سالیاد شهادت احمدشاه مسعود 
صدای افغانستان، مشهد: “عقاب قُله نشین” عنوان برنامه‌ای بود که شاعران افغانستانی و ایرانی به مناسبت بیست و دومین سالیاد شهادت احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان، در آن شعر‌های حماسی سرودند.
محفل شعرخوانی مشترک شاعران افغانستانی و ایرانی امروز (دوشنبه ۲۶ سنبله) به مناسبت سالیاد شهادت احمدشاه مسعود و هفتهٔ شهید از طرف بنیاد شهید احمدشاه مسعود به هم‌کاری موسسه “دُر دری” در حوزه هنری انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی با اشتراک شعرا، فرهنگیان، استادان دانشگاه و شماری از شهروندان افغانستان مقیم مشهد برگزار شد.
در این محفل نخست عبدالحفیظ منصور نویسنده و مسؤول کمیته فرهنگی بنیاد شهید احمدشاه مسعود، ضمن خوش آمدید گویی مهمانان، گفت که وجوهات مشترک میان مردم ایران و افغانستان تنها زبان و دین نیست شهدا نیز وجه مشترک این دو ملت هستند.
آقای منصور افزود که احیای حوزه تمدنی فارسی ضرورت فارسی زبانان است.
در محفل “عقاب قُله‌نشین” شاعران ایرانی و افغانستانی شعر‌های‌شان را در وصف احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان و شهدای مقاومت سرودند.
پیش از این نیز محافل متعدد در استان‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۲۲مین سالیاد شهادت احمدشاه مسعود و هفته‌ی شهید برگزار شد.
 
 
https://panjshirnews.com/vdce.w8xbjh8xn9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین